Merhaba arkadaşlar,
Bu yazımda biraz sizlere hem amCharts'tan bahsedicem, hem de ücretli olan bu uygulamayı nasıl full sürüm haline getireceğinizi anlatacağım.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu işlemi yapmanız sonucunda oluşacak her türlü durumdan siz sorumlusunuz, ben sadece kendi yazacağınız javascript kodlarının güvenliği hakkında size fikir vermeye çalışacağım.Bunun neticesinde siz bu script'i sitenizde kullanırsanız yukarıda söylediğim gibi bu tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

amCharts nedir?


amCharts diye tutturdum ama bu ne öncelikle bunu açıklayayım;
amCharts her türlü grafiği hazırlayabileceğiniz bir javascript uygulamaısıdır. Yani web sitenize istatistik amaçlı bir grafik koymak istediğinizde (bar,pasta,çubuk vs..) size yardımcı olan, kullanımı çok kolay bir javascript uygulamasıdır.
Uygulama'nın resmi web sitesi : www.amcharts.com'dur.
Demo adresi ise : www.amcharts.com/stock ve www.amcharts.com/javascript'dır Alt taraftaki examples kısmına gözatmanızı öneririm.

Sistemin demosunu indirip çalıştırmayı denerseniz göreceksiniz ki oluşturduğunuz grafiklerin başına charts by amCharts.com yazıp kendi sitesine link ekliyor.
Normalde bunu sildirmek için sitesinden lisans almanız gerekiyor ama scriptin kodlarında tam anlamıyla bir koruma söz konusu olmadığı için istediğiniz taktirde sadece 1 kod değiştirerek full sürüm olarak scripti kullanabiliyorsunuz.

amCharts yazısını nasıl sileceğim ?


İşin en basit yolu şu'dur;
amCharts'da iki adet seçeneğiniz var ya amstock ya amcharts'ı kullanıyorsunuzdur. Her iki durumda da elinizde amcharts.js veya amstock.js oluyor.
Bu dosyaları herhangi bir düzenleyici ile açıp (Önerim Notepad++'dır) arama kısmına "window.location.hostname" (tırnak işaretleri olmadan) yazıp arattın,
if (2 <= b.length) var c = b[b.length - 2] + "." + b[b.length - 1];if (c != a) {

satırını bulun
if (2 <= b.length) var c = b[b.length - 2] + "." + b[b.length - 1];if (c == a) {

şeklinde değiştirin
Yani yapmanız gereken tek işlem c != a değerini c==a yapmak.
Sistemin temel prensibi domain'e bakmak ve eğer domain amcharts.com değil ise reklamı yayınlamaktır.
Henüz düzeltilmiş dosyaları buradan yayımlamayı düşünmüyorum fakat ilerde eğer bu düzeltmeyi yapamayan arkadaşlar olur ise düzeltilmiş halini buradan paylaşabilirim.