Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere daha önce anlatmış olduğum, Tumblr'ın ücretli temalarını, ücretsiz kullanma dökümanı sonucunda gelen mailler doğrultusunda. Kullandığınız premium temaların html'lerini düzenlemeyi anlatacağım.

Öncelikle bir önceki dökümanda yazılanları yapabildiyseniz bu işlem sizlere çocuk oyuncağı şeklinde gelecek çünkü aynı işlemleri tekrar uygulayıp gizlenmiş olan "Html Düzenle" butonunu aktifleştireceğiz.

Gerekli bilgilendirmeyi yaptığımıza göre artık başlayabiliriz.

Öncelikle, Tumblr hesabımızda oturum açıyoruz,
Gelen ekrandan dişli şeklinde simgesi olan "Tercihler" butonuna basıyorsunuz.
Gelen ekrandan "Blogunu Kişiselleştir!" butonuna basıyorsunuz.
Eğer buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz browserınızın adres kısmında www.tumblr.com/customize yazması gerekiyor eğer yanlış bir sayfadaysanız buraya tıklayarak o sayfaya erişebilirsiniz.

Temamız, Ücretli Tema olduğu ve bir önceki dökümanda gerekli işlemleri yaptığımız için bulunduğunuz sayfa yaklaşık olarak aşağıdaki gibi gözükmesi gerekiyor.Bu ekrana ulaştığınızda yapmanız gereken işlemler şunlar;
Tema'nın ekran görüntüsüne sağ tıklayıp Chrome için: "Öğeyi Denetle", Firefox için : "Öğeyi İncele" veya "Inspect element with firebug" butonlarına basacaksınız.
Karşınıza yaklaşık olarak aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelmesi gerekmekte.Yukarıdaki ekranda ok ile belirtmiş olduğum noktayı tıklayıp, aşağıdaki ekranın açılmasını sağlamanız gerekmekteBurada yine kırmızı kutu içerisindeki "display: none;" butonuna çift tıklayıp "display: none;" yazısını siliyoruz ve aşağıdaki gibi "Html Düzenle" butonu aktif olarak gözüküyor.Bu ekrandan sonrası tamamen size kalmış durumda. Dilerseniz Html kodlarını alıp, kendinize özel bir tema oluşturabilirsiniz, dilerseniz de kodda gerekli yerlere streampad'den almış olduğunuz kodu ekleyebilirsiniz.
Daha önce de belirttiğim gibi; bu yapacağınız işlem illegal bir işlem olduğundan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyim. Benim amacım sadece size nasıl daha güvenli sistemler yapabileceğinize dair bilgi vermek.

Bu ve bunun gibi problemler ile nasıl başa çıkacağınız veya aklınıza takılan herhangi bir konuyla ilgili; veya dökümanın legaliteliğiyle ilgili herhangi bir konuda [email protected] adresine mail atabilirsiniz.