Merhabalar,

Yazı olaylarına bayağı ara verdim ama dönüş yaparken de sitemi yenilemiş oldum.

Neyse özür faslını fazla uzatmadan bugün sizlere Vmware'de geçen yaşadığım bir sıkıntının çözümünü anlatacağım.

Olayımız Satın alınmış olan bir dedicated'ta oluşturmuş olduğunuz sanal bilgisayara istekleri göndermek.
Devamını Oku »


Merhabalar, bu yazımda bir web projesini get sorgularına karşı nasıl güvenli hale getirebiliriz, mevcut güvenlik açıkları/tehlikeleri nelerdir, bunlardan nasıl korunuruz sorularına cevaplar bulacağız.

Öncelikle kendi yazdığımız sistemi ele alıp, bu sisteme ziyaretçi/saldırgan girdiğinde ne gibi tehlikeler yaratır bunları inceleyeceğiz.

Bildiğiniz gibi bir web sitesinde yapılan tüm istekler (request) get veya post şeklinde olmalıdır. Bunu biraz daha açacak olursak; Bir kullanıcı web sitenizde dolaşırken sürekli get veya postlar ile taleplerde bulunur, web sitesi ve server'da bu taleplere göre sonuçlar döndürür.

Bu yüzden ilk öncelikle inceleyeceğimiz konu istek (request) güvenliği.
Devamını Oku »


Merhaba arkadaşlar,
Bu yazımda biraz sizlere hem amCharts'tan bahsedicem, hem de ücretli olan bu uygulamayı nasıl full sürüm haline getireceğinizi anlatacağım.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu işlemi yapmanız sonucunda oluşacak her türlü durumdan siz sorumlusunuz, ben sadece kendi yazacağınız javascript kodlarının güvenliği hakkında size fikir vermeye çalışacağım.Bunun neticesinde siz bu script'i sitenizde kullanırsanız yukarıda söylediğim gibi bu tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
Devamını Oku »