Bildiğiniz gibi günümüzde insanlara ulaşabilmenin en kolay, hızlı ve ucuz yolu e-mail.

Biz nasıl müşterilerimize veya kullanıcılarımıza e-mail yoluyla ulaşmak, bilgilendirmek istiyorsak; phishing yapanlar da aynı yöntemle kendi maillerini milyonlarca kişiye ulaştırmaya çalışıyorlar.

Aslında ucuz ve zahmetsiz gibi görünen bu işlem phishing yapanlar için büyük masraf çünkü yaptıkları işlem yasal olmadığı için sürekli yeni dedicated, yeni ip adresleri kiralamak zorundalar amaçları bu işi ücretsiz yapmak olduğu için de ortaya maaliyetsiz sunucu ihtiyacı çıkıyor.

Spamı sadece phishing yapanlar değil, porno, finans, seyahat sektörü vs.. bir sürü amaçla bu işlem gerçekleştirilmekte.

Siz sayısı onu geçmeyen müşterilerinize bile e-mail ile ulaşırken sıkıntı çekerken, onlar nasıl milyonlarca kişiye ulaşıyor bunu merak ediyorsanız yazının devamı ilginizi çekebilir.
Devamını Oku »


Sqlmap pyhton dili yazılarak geliştirilmiş Sql injection için testerlara son derece yardımcı olan bir araçtır.

Temel olarak yaptığı işlem sizin belirtmiş olduğunuz parametrelere göre hedef web sitesinde kendi içerisinde mevcut olan kombinasyonları deneyerek ilgili sitede açık arar.

Peki avantajları nelerdir ?

Siz sadece birkaç parametre vererek çalıştırdıktan sonra kendisi onlarca açık deneyerek sizin yerinize, sizden daha hızlı biçimde hedefte tarama yapıp, bulduğu sonuçları saklar.

Güzel yanı ise sizin verdiğiniz komutlara göre sunucudaki, mevcut kullanıcının yetkisine bağlı olarak diğer database isimlerini vs.. bulup, dilerseniz sunucuya shell yükleyebilirsiniz.

Bu kadar önbilgi verdikten sonra nasıl kullanıldığına gelelim.
Devamını Oku »


Merhaba arkadaşlar,

Her konuda olduğu gibi SSH için de brute yazılımları mevcut. Bugün bahsedeceğim ssh brute yazılımı Beleth.

İlgili yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Kullanımı gayet basit derledikten sonra ./beleth -h ile nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Biraz kullanımından bahsedecek olursak.
Devamını Oku »


Merhaba arkadaşlar,

Gün aşırı beni şaşırtan casper laptop sorunlarına bugün bir yenisi eklendi. Saatlerce süren uğraşlarım sonucunda yaşadığım tecrübeyi size de aktarmak isterim.

Bugün yaşadığım problem şöyle;

Laptop'a kulaklık veya hoparlör takınca (5+1) arka planda otomatik olarak bir cızırtı ve ses geliyordu. Driverları zilyonlarca kez kaldırıp kurdum, en son driverları denedim.

Bunlar çözüm olmadı. Ses kartı ile ilgili yapmadığım şaklabanlıklar kalmadı.
Devamını Oku »