Merhabalar arkadaşlar,

Yine tumblr ile ilgili bir makaleyle karşınızdayım. Konu yine aynı.

Tumlbr'da premium olan, ücretli temaları ücretsiz kullanmak.Amacımızı bir önceki yazımızda olduğu gibi tekrarlıyorum. Burada asıl amacımız ücretli bir yazılımı ücretsiz kullanmaktan ziyade bir sisteme nasıl sızılır, nerede ne tür güvenlik açıkları olabilir bunları öğrenip, önlem almak. Dolayısıyla bu yöntemi uygulayarak ücretli herhangi bir template'i kullanmak yasal olarak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Ön uyarımızı yaptığımıza göre konuya geçebiliriz.

Öncelikle tumblr'da oturum açıp, template kişiselleştirme alanına geçiyoruz. (Bilmeyenler için yukarıdaki çark'a tıklayın, gelen ekranda kişiselleştir butonuna tıklayın)
Devamını Oku »


Merhabalar arkadaşlar,

Daha önce aslında tumblr hakkında genel bir makale yayınlamıştım. Tumblr Nedir, Tumblr Ücreli midir, Tumblr'da neler yapılabilir şeklinde detaylı bilgiler vermiştim. (ilgili tumblr nedir makalemi okuyabilirsiniz)

Fakat kullanıcıların yaptığı bir çok yorum, sorduğu bir çok soru (gerek mail, gerek yorum) beni farklı bir açıklama yapmaya daha yöneltti.

Tumblrda ve tumblr'ını twitter'a indexlemiş kişilerin çoğunda tek bir cümle var;

Tumblr ücretli, kullanmayınPeki bunun amacı nedir ?

İnsanlığın doğasında olan bir psikoloji bu. Değer verdiğiniz bir şarkının çok fazla kişi tarafından bilinip bunun kaba tabirle ayağa düşmesini istemezsiniz. Çok sevdiğiniz elit mekanın fazla kişi tarafından öğrenilip, kalitesini yitirmesini istemezsiniz.

Tumblr ücretli, geyiği de tam olarak buradan gelmekte.
Devamını Oku »


Merhabalar Arkadaşlar,

Bu yazıda sizlere tumblr'a kendi domaininizi nasıl ekleyeceğinizi açıklamaya çalışacağım.

Öncelikle domain nedir kısa bir şekilde bahsedeyim.

Domain Nedir ?


Tumblr.com özet ile domaindir. Yani sizi IP ve port tantanasından uzaklaştırıp bir web sitesinin bağlı bulunduğu web servera sizi name serverlar aracılığı ile yönlendiren adrestir. merdincz.tumblr.com bir subdomain yani alt domaindir.

Tumblr tüm kullanıcılarına subdomaini ücretsiz olarak sağlamakla birlikte dileyen kullanıcılarına kendi domainleri altından hizmet alabilme şansı tanımaktadır.
Devamını Oku »


Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere daha önce anlatmış olduğum, Tumblr'ın ücretli temalarını, ücretsiz kullanma dökümanı sonucunda gelen mailler doğrultusunda. Kullandığınız premium temaların html'lerini düzenlemeyi anlatacağım.

Öncelikle bir önceki dökümanda yazılanları yapabildiyseniz bu işlem sizlere çocuk oyuncağı şeklinde gelecek çünkü aynı işlemleri tekrar uygulayıp gizlenmiş olan "Html Düzenle" butonunu aktifleştireceğiz.
Devamını Oku »