Merhaba arkadaşlar,

Konuyla ilgili 2013 yılında bir makale yazmıştım Buradan ulaşabilirsiniz. Bu makaleden yaklaşık 2 yıl sonra WhatsApp Sesli arama özelliğini kullanıcılarına duyurdu ve kullanıma sundu.

WhatsApp Aramayı hangi cihazlar destekliyor ?


Mevcut halinde sadece android cihazlarda kullanılabilir durmda. Ios, Windows Phone kullanan cihazlar ise WhatsApp'ın resmi olarak arama özelliğini duyurmasını beklemek durumundalar.

WhatsApp sesli arama nasıl aktifleştirilir ?


Bunun için iki adet yöntem var ilk yöntem telefonunuz rootluysa aşağıda ileteceğim kodu yazmak, ikincisi ise WhatsApp'ın son sürümünü yükleyip, arama özelliği aktifleştirilmiş bir kişi tarafından çağrı almak. Çağrı aldıktan sonra bu çağrıyı 5 saniyeliğine cevaplamanız yeterli.
Devamını Oku »


Not: Döküman 2013 yılında yazılmış bulunmaktadır, 2015 yılında konuyla ilgili WhatsApp bir güncelleme yayınlayıp, arama özelliğini aktifleştirmiştir. Konuyla ilgili dökümanıma buradan ulaşabilirsiniz.

Merhabalar,

Bugün sizlere WhatsApp ile ilgili bir kaç ipucu ve teknik bilgi vermeye çalışıcam.

Öncelikle her zaman olduğu gibi WhatsApp nedir ?

WhatsApp: kullanıcılarına internet üzerinden her türlü platform aracılığı ile mesaj, resim, konum, sesli mesaj, video gönderme seçenekleri sunan, neredeyse her platformda çalışabilen internet tabanlı bir uygulamadır.

Peki ne işe yarar ?

Sizin internet bağlantınızı kullanarak telefon defterinizde kayıtlı olan kişilere (whatsapp yüklü ise) mesaj gönderme, alma işine yarar.
Devamını Oku »